Juče je pred oko 150 navijača na stadionu Šibovi u Jelahu odigrana utakmica 14. kola Druge lige Centar između domaćeg Borca i gostiju iz Ilijaša.

Naša ekipa je ušla vrlo oprezno u utakmicu, obzirom da je ekipa dosta podmlađena i da smo igrali bez nekoliko važnih igrača (Žižo koji je kažnjen u posolednjoj utakmici , i Hodžića koji je prešao u ekipu Radnički iz Lukavca) , što se i osjetilo u prvih pola sata igre, kada su gosti izgledali vrlo organizovano i čvrsto u odnosu na našu ekipu.

Ipak ono što je nedostajalo juče gostima, a što su naši momci itekako dobro iskoristili je odlična završnica, naime već u prvih pola sata naši momci su preko Husakovića i Subašića dva puta vrlo opasno zaprijetili golmanu Golić Nebojši ali nisu bili dovoljno precizni.
Ipak u 26. minuti utakmice naš Adem Durmišević uspjeva da postigne pogodak i dovede Borac u vodstvo od 1:0.
Bio je to i početak dominacije domaćina, koji su i u nastavku bili bolja ekipa na terenu.

Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 1:0, ali već u trećem minutu nastavka odlični Čamdžić Hajrudin prolazi polkraj odbrane gostiju i po drugi put tjera golmana Ilijaša da vadi loptu iz mreže, i dovodi Borac do prednosti od 2:0.

U 56. munitu mladi Husaković Edin postiže još jedan pogodak za Borac, nakon pokušaja Kurdića lopta se odbija do odlično postavljenog Edina Husakovića kojem nije bilo teško da postigne treči pogodak za Borac, i na neki način već tada riješi pitanje pobjednika.

Husaković se i po drugi puta upisuje u listu strijelaca u 70. minuti kada poslije odlične asistencije Subašića dočekuje loptu na volej i eurogolom savladava rezervnog golmana Kovača.

Nakon samo tri minute igre Husajković vrača asistenciju Subašiću, a Nedim to majstorski koristi i posprema loptu u mrežu gostiju za 5:0.

Poslednjih nekoliko minuta i domaći i gosti igraju otvorenu utakmicu i stvaraju nekoliko odličnih prilika, gosti pokusavaju da smanje ovu veliku prednost ali golman Bošnjak Asim brani dva odlična udarca. ipak minut prije kraja utakmice Mehanović Fijad postiže utješni gol za konačan rezultat FK Borac – NK Ilijaš 5:1.

Treba napomenuti da se u 62. minuti utakmice nespretnim udarcem nogom u grlo njegovog saigrača povredio gostujući golman Golić, ali zahvaljujući brzoj i kvalitetnoj reakciji doktora Hadžić Enesa i fizioterapeuta Pobrić Amira nije došlo do ozbiljnije komplikacije, iako je situacija bila vrlo ozbiljna i uznemiravajuća.

Na kraju još da pohvalimo sve naše navijače koji su cijelim tokom utakmice bodrili našu mladu ekipu, a gdje su najglasniji bili grupa mladih Jalijaša koji su svim srcem bodrili i navijali za Borac.

Posjetioci na Šibovima su mogli da vide istočnu tribinu koja je u završnoj fazi izgradnje, a koja bi vrlo brzo trebala da bude završena. Naravno klub uz svoje vjerne navijače i prijatelje neće stati na ovoj tribini, nego se planira sa nastavkom izgradnje glavne, velike tribine koja bi zadovoljile potrebe eventualnog ulaska u veći rang, ali i koja bi zamjenila trenutne vrlo neuslovne tribine na stadionu Šibovi u Jelahu.