18. Septembra 2016.
Rezultat: 1 - 2

Izvještaj sa utakmice

3. KOLO

Naše djevojke nastavljaju niz pobjeda, ovaj put su pobijedile na teškom gostovanju u Gradačcu.

Prvo poluvrijeme donijelo nam je po jedan gol u mrežama obje ekipe, da bi naše odlične djevojke, inače oslabljene neigranjem nekoliko važnih igračica, u drugom poluvremenu postigle pobjedonosni pogodak vrijedan tri boda i prvog mjesta na tabeli.

Strijelac oba gola za našu ekipu je bila najbolji strijelac lige Kantić Nermina.

dscn8246

Danas smo po vrlo hladnom vremenu na Šibovima gledali utakmicu četvrtog kola Druge ženske lige Sjever između domaćeg ŽFK Borac i gostiju iz Domaljevca ŽNK posavina.
Pred oko 50-tak najvjernijih navijača naše djevojke nisu uspjele da upišu pozitivan rezultat protiv vrlo dobre ekipe Posavine.
Prvo poluvrijeme je počelo odlično za naš klub jer je već u sedmoj minuti utakmice Kantić Nermina iz slobodnog udarca savladala odličnog golmana gostiju Mikić Ružicu.
Nastavak prvog poluvremena je protekao u vrlo zanimljivoj igri obje ekipe, a naše djevojke su mogle doći i do veće prednosti kada se mlada Ahmić Lejla našla u prilici koju na žalost nije uspjela realizovat.

Drugo poluvrijeme nam je donijelo još otvoreniju igru gošći što se vidjelo po pritisku od početka nastavka utakmice.
Samo četiri minute je trebalo da danas jedna od najboljih igračica na terenu Mujkić Fadila postigne pogodak za izjednačenje 1:1.
Poslije ovog pogotka i naše djevojke kreću sa otvorenijom igrom što daje mnogo prostora brzim kontra napadima ekipe Posavine koje nekoliko puta prijete golamnici Lihić.
U 60. minutu utakmice Mujkić Fadila postiže i drugi pogodak na današnjoj utakmici i postavlja konačan rezultat ŽFK Borac – ŽNK Posavina 1:2.
Iako su se gošće danas predstavile kao odlična ekipa ipak moramo napomenuti da smo oba gola primili zbog naših grešaka što je odlična Mujkić znala iskoristiti.

Poslije ovog gola naše djevojke pokušavaju da dođu do preokreta ali im to danas odlična ekipa Posavine nije dozvolila i utakmica je završena drugim porazom naše ekipe u sezoni 2016/2017.

Čestitamo gošćama na odličnoj igri i pobjedi a našim djevojkama želimo puno uspjeha u narednom kolu kada već u subotu putuju u Travnik kod ekipe ŽNK Rosa Brandis, gdje će nadamo se upisati pobjedu.

5. KOLO

Odigrana je derbi utakmica 5. kola Druge ženske lige Sjever između domaćina ŽFK Libero i ŽFK Borac iz Jelaha.
Rezultat na kraju utakmice je glasio 2:1 u korist ekipe iz Goražda, koje su na poluvrijeme otišle sa prednošću od 2:0.
Drugo poluvrijeme nam je donijelo mnogo bolju igru naše ekipe koja je golom Nermine Kantić uspjela ublažiti poraz na 2:1.
Do kraja utakmice naše djevojke su odigrale dobro, hrabro i sa željom da izjednače, ali vrlo oštra i gruba ekipa domaćina (koje smo upoznali u Jelahu kada su se pojedine igračice htjele fizički obračunati sa redarima i sa komesarom za bezbjednost) im nije dozvolila da dođu do izjednačujućeg gola.
Iako je domaća ekipa Libero i u prošloj sezoni pokazala da se radi o vrlo kvalitetnoj ekipi trebamo reći da su na ovu vrlo važnu utakmicu naše djevojke otputovale bez trenerice Puljić koja je bila zauzeta reprezentativnim angažmanom, i da ih niko nije vodio sa klupe, i sigurno je da je i to uticalo na našu ekipu koja je u prvom poluvremenu stajalo vrlo blizu svog gola, bez neke velike ambicije da ugroze gol domaćina-
Mnogo bolja igra u drugom poluvremenu ipak nije bila dovoljna da naše djevojke dođu do pozitivnog rezultata.

Poželimo našim djevojkama puno sreće u nastavku sezone, i bez obzira na današnji rezultat treba reći da je ovo tek prvi dio sezone i da će u nastavku sezone sigurno biti još prilika da se ugrozi trenutno prvo mjesto ekipe ŽFK Libero iz Goražda.

U drugom susretu ŽNK Zvijezda je pobijedila ŽNK Visočicu sa 8:0.

6. KOLO

Još jedna odlična utakmica naše ženske ekipe u kojoj su upisale visoku pobjedu.
Ovaj put naše djevojke su sa šest golova u mreži savladale ekipu Visočica na njihovom terenu u Visokom.
Cijela naša ekipa je pružila odličnu igru a za pogotke su se pobrinule kao i uvijek raspoložena Nermina Kantić koja je postigla dva gola, Aida Salkić sa jednim pogotkom, i raspoložena Rabija Hadžan sa tri postignuta gola u mreži protivnika.

Osim ove utakmice odigrana je i utakmica između ŽNK Posavine i ŽNK Zvijezde u kojoj je ekipa Posavine pobijedila rezultatom 4:1.
Danas ŽNK Libero igra u Goraždu protiv ŽNK Rosa Brandis i sve osim pobjede domaćina bilo bi pravo čudo.

U srijedu nas u 15:00 sati na jelaškim Šibovima očekuje zaostala utakmica 4. kola kada nam u goste dolazi ekipa ŽNK Posavine u kojoj naša ekipa mora dati svoj maksimum kako bi uzela sva tri boda i priključila se ekipi Libera u borbi za titulu prvaka lige.

7. KOLO

Velika pobjeda i odličan povratak naše ženske ekipe nakon poraza u prošloj utakmici.
U Travniku u okviru 7. kola naša ženska ekipa je odigrala prvenstvenu utakmicu sa domaćinima ŽNK Rosa Brandis.
I prije utakmice naša ekipa je važila za favorita što su u ovoj utakmici i potvrdile odličnom igrom i pobjedom.
U 16. minutu utakmice naša najefikasnija igračica Nermina Kantić je postigla pogodak za prednost Borca i rezultat 0:1.
Na 0:2 smo čekali do 16. minute kada Tuka Medina povećava prednost naše ekipe.
Pet minuta prije kraja utakmice Nermina Kantić postiže svoj drugi pogodak na današnjoj utakmici i postavlja konačan rezultat ŽNK Rosa Brandis – ŽFK Borac 0:3.

Treba napomenuti da je Nermina danas postigla još jedan čist pogodak koji je sudija Korman poništio zbog navodne ofsajd pozicije, a sudijska trojka je još nekoliko puta neopravdano dosudjivala nedezvoljene ofsajd pozicije naših igračica, ali i pored toga naše djevojke su pobjedile svoje sportske protivnice i sasvim zasluženo osvojile nova tri boda.

U droj današnjoj utakmici sedmog kola ekipa Libero je u gostima pobijedila Zvijezdu iz Gradačca rezultatom 0:4, dok se utakmice ŽNK Posavina – ŽNK Visočica igra danas od 15;00 sati.

Čestitamo našim djevojkama na odličnoj igri i pobjedi i želimo im puno sreće u nastavku prvenstva.