vs
24. Septembra 2016.
Rezultat: 2 - 1

5. KOLO

Utakmica 5. kola Kvalitetne lige Predpionira iz među Borca i Krivaje završena je rezultatom 2:1 u korist Jelašana.

Prvi gol na utakmici su postigli gosti u 12. minutu utakmice, ali u 24. minutu naša ekipa dolazi do izjednačenja.
Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 1:1 , da bi u nastavku utakmice, tačnije u 35. minutu utakmice naši najmlađi takmičari uspjeli postići još jedan pogodak i upisali novu pobjedu.

Golove za Borac su postigli: Ahmetović Senaid i Begić Dženaid, dok je strijelac za goste bio: Vučkić Muhamed.

dscn79471

Odlična utakmica dvije vrlo kvalitetne ekipe iz Jelaha i Novog šehera.

Početak utakmice je prošao u odmjeravanju snaga sa obje strane i vrlo neizvjesnoj utakmici, ipak u 15. minuti gosti preko čakrama Farisa dolaze do prednosti od 0:1.
Nakon tog gola domaći igrači kreću sve češće prema golu gostiju a u 20. minutu golman gostiju Suljević Almir pravi očit prekršaj u kaznenom prostoru, a siguran sa bijele tačke je bio odlični Sprečo Anel koji donosi izjednačenje 1:1.
Do kraja poluvremena vidjeli smo nekoliko prilika domaćih i gostujućih igrača, što je rezultiralo pogotkom ekipe Borca, koji u 30. minutu preko Pilav Amera dolaze do prednosti od 2:1, što je bio konačan rezultat prvog poluvremena.
Drugo poluvrijeme nam donosi ponovo vrlo zanimljivu igru sa puno prilika, a rezervista gostujuće ekipe Nalić Amer u 45. minutu pogađa za novo izjednačenje od 2:2.
Ipak domaći igrači sredinom drugog poluvremena preuzimaju totalnu inicijativu i neprestano prijete golamanu gostiju, a u poslednjoj minuti utakmice zlatni džoker trenera Dizdarevića Ahmić Emrah prekrasnim udarcem glavom donosi veliku pobjedu ekipi Borca.

Čestitamo igračima obje ekipe na pokazanoj igri, kvalitetu i prije svega na fer plej igri koju smo danas vidjeli na stadionu Šibovi u Jelahu, a našim mladim igračima velike čestitke na ipak zasluženoj pobjedi, i želimo im puno sreće u nastavku sezone.

Slike sa ove utakmice pogledajte na ovom LINKU .