Rezultat: 2 - 0

10. KOLO

Utakmica završena pobjedom Novog Travnika od 2:0.

Završeno je prvo poluvrijeme utakmice juniora Novog Travnika i Borca iz Jelaha.
Iako je naša ekipa oslabljena neigranjem velikog broja igrača, a igraju mlađi igrači: Čolić Aldin, Solo Salem, Fatić Anis i Subašić Denis bez ijednog igrača na rezervnoj klupi, ipak su prvo poluvrijeme završili 0:0.
I pored toga naši momci su imali dvije odlične prilike preko Bajrića koji je glavom pogodio prečku i Sole koji je pobjegao odbrani domaćina ali nije uspio realizovati dobru priliku za naš klub.
nadamo se da će naši momci do kraja utakmice uspjeti sačuvati svoju mrežu što bi bilo veliki uspjeh za ovako desetkovanu ekipu.

11 . KOLO

Oslabljeni neigranjem čak sedam igrača juniorske ekipe koji su morali nastupiti za seniorsku ekipu naši juniori su u Tešanj otišli da izvuku maksimalno koliko mogu bez ikakvih ambicija za osvajanje bodova.
Ipak početak utakmice donosi vrlo izjednačenu igru a u devetom minutu odlični Džebo postiže pogodak za prednost Borca od 0:1.
Ekipa Toška u nastavku pokušava da zaprijeti golamnu Jaciću, trener domaćina u igru ubacuje najboljeg igrača Kadušić Muamera koji u 29. minutu postiže pogodak za izjednačenje na 1:1 što je bio i konačni rezultat prvog poluvremena.
Samo pet minuta od početka drugog poluvremena Džebo Zehrudin ponovo uspjeva da postigne pogodak i ponovo Borac dovede u prednost od 1:2.
Ipak samo tri minute kasnije greška našeg golama i Kadušić ponovo dovodi svoj klub do izjednačenja.
Nakon toga se igra zaoštrava i Sadiković Esmina (Borac) i Alkaz Mersim (Tošk) dobijaju drugi žuti karton i isključujući crveni, dok Husibegović Ahmed (Tošk) i Bajrić Ajdin (Borac) igru napuštaju zbog direktnog crvenog kartona.
Nastavak igre donosi brza dva pogotka domaćina, Muslija Muhamed u 58. minutu i Kadušić svojim trećim golom dovode Tošk u vodstvo od 4:2.
Poslije ovog pogotka naši momci kreću na sve ili ništa, nekoliko puta prijete domaćem golamnu Pilavu, a u 81. minutu Bobarić Sabahudin postiže prelijep pogodak i smanjuje prednost Toška na 4:3.
Do kraja utakmice vidno umorni igrači i Borca i Toška pokušavaju da promjene rezultat ali do promjene nije došlo.
Juniori NK TOŠK – FK Borac 4:3.