Pred prepunim tribinama stadiona Šibovi u Jelahu juče je odigrana prijateljska utakmica između FK Borac Jelah i naših dragih prijatelja, FK Željezničar iz Sarajeva.

U odličnoj i primjetno svelarskoj atmosferi svih prisutnih naš klub je iskoristio priliku da sa ovom utakmicom svelano otvori rekonstruisane i novoizgrađene tribine prelijepi Šibova.

Utakmica je počela vrlo ofanzivnom igrom domaćih igrača što je rezultiralo odličnom prilikom za Mudrov Vedada koji već u drugoj minuti pogađa prečku pa stativu, ali lopta nije završila u golu ekipe Željezničara.

U narednoj minuti Zakarić ubacuje iz kornera, Bogičević dobro skače, šutira, ali s gol linije loptu izbacuje odlični Nikolić.
Gledaoci su mogli uživati u zaista odličnoj i otvorenoj igri obje ekipe u kojoj je Borac u najmanju ruku bio ravnopravan protivnik, a u pojedinim dijelovima utakmice i bolji od Željezničara.

U nastavku utakmice redale su se poluprilike za obje ekipe, ali se na poluvrijeme otišlo sa 0:0.

Drugo poluvrijeme je donijelo zanimljivu igru kao i prvo, Željo je nekoliko puta opasno zaprijetio ali odbrana Borca i golman Bošnjak su juče bili na visini zadatka i ne dozvoljavaju napadačima Želje da postignu pogodak.

U 77. minutu Adnan Žižo, najbolji strijelac Borca, nakon gužve u petercu Želje najbolje se snazali i postiže gol na opće zadovoljstvo domaćih navijača.

Do kraja utakmice Željo je pokušao da izjednači ali bez rezultata, krajnji rezultat utakmice je glasio

FK BORAC – FK ŽELJEZNIČAR 1:0.

Zaista prelijepa atmosfera na Šibovima, na jednom od najljepših stadiona u širem okruženju, prijateljska atmosfera i na terenu i na tribinama, zajednička večera i ugodno kratko druženja igrača obje ekipe poslije utakmice garantiraju dobre odnose ova dva kluba i u narednom periodu na opće zadovoljstvo i Borca i Želje.

FK Borac sastav:
Bošnjak Asim, Nikolić Želimir, Zelenković Denis, Ćorić Benjamin, Škiljo Arnel, Hadžikadunić Asmir, Durmišević Adem, Jupić Harun, Subašić Nedim, Kondžić Samir, Mudrov Vedad. Još su igrali: Bašić Muhamed, Rakić Amer, Osmić Kasim, Buljubašić Enver, Mudrov Harun, Rakić Jasmin, Husaković Edin, Labudović Ivan, Osmić Idriz, Bobarić Sabahudin, Unkić Aljo, Osmić Emir, i Žižo Adnan. Kapiten: Durmišević Adem.
Trener: Draganović Milan
Predstavnik kluba: Mudrov Nail, ljekar: Hadžić Enes.

Sastav ekipe Željezničara:
Kjosevski Vedran, Stanić Srđan, Graovac Danijel, Bogičević Jadranko, Projić Josip, Šabanadžović Anel, Ramović Sinan, Blagojević Jovan, Zakarić Goran, Zec Asim, Kajkut Saša.
Ostali momci koji su dobili priliku:
Bobić Adnan, Stevanović Saša, Velić Amir, Hasanović Dino, Šehić Eldar, Zeba Zajko, Hajdarević Haris, Beganović Dženis, Hrvanović Aldin, Nikolić Stevo, Žerić Denis, Mujagić Ajdin. Kapiten: Saša Kajkut
Šef stručnog štaba: Admir Adžem.

Sudijska trojka:
G:Topalović Sabrija, P1:Bajrambašić Zerin, P2:Čolak Elman.

Igrači Borca nemaju puno vremena za slavlje jer ih već u nedjelju očekuje vrlo važna utakmica na Šibovima protiv ekipe Jedinstvo iz Ljubnića, dok će ekipa Željezničara tek 09.09.2017. gostovati u Bijeljini kod ekipe Radnika.

Nadamo se da će i Borac i Željo u narednim utakmicama slaviti što bi upotpunilo ovaj praznik sporta u Jelahu.